Rolnictwo Ekologiczne

10 marca 2017
W dniu 6 marca br. w Chmielniku odbyło się szkolenie, dotyczące korzyści wynikających z przejścia z rolnictwa konwencjonalnego na system rolnictwa ekologicznego.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Chmielnik Zdrój S.A. Zaproszeni goście to: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale - Hubert Ćwik oraz Natalia Antoniewska, BioCert Małopolska - Beata Pietrzyk, ProBiotics Polska- Wojciech Sowiński, Józef Knap.

Szkolenie dotyczyło aspektów związanych z przestawianiem (konwersją) oraz produkcją ekologiczną. Licznie zgromadzeni rolnicy z terenu Doliny Strugu zapoznali się z warunkami, jakie muszą spełnić aby ubiegać się o certyfikat ekologiczny.

Hubert Ćwik, Natalia Antoniewska z PODR Boguchwała oraz Pani Beata Pietrzak z Biocert Małopolska przedstawili zasady obowiązujące w ekologicznej produkcji. Omówili korzyści wynikające z takiego systemu gospodarowania oraz dopłaty, jakie producent może uzyskać w związku z prowadzeniem ekogospodarstwa.

Wojciech Sowiński i Józef Knap poruszyli sprawę dostępności składników pokarmowych w glebie, ich możliwości pobierania przez rośliny oraz zalety stosowania ProBioEmów.

W szkoleniu wzięli także udział przedstawiciele RTR-P Dolina Strugu, które wspiera działania mające na celu popularyzację i zwiększenie produkcji ekologicznej na terenie Doliny Strugu a także klastra Turystycznego oraz klastra Producentów i Przetwórców mikroregionu Dolina Strugu. Działania inicjowane przez lokalne firmy, które również popularyzują produkcję ekologiczną wśród rolników, znacząco wpływają na efekt trwałości Wieloaspektowego Programu Rozwoju "Sami Sobie" w mikroregionie Dolina Strugu, współfinansowanego przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.  

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kompendium wiedzy dotyczącej rolnictwa ekologicznego, które znajduje się w prezentacji poniżej.

Dziękujemy przedstawicielom PODR Boguchwała za możliwość udostępnienia materiału.

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.