Rekordowa liczba pielgrzymów w Borku Starym

24 sierpnia 2017
W tegorocznych uroczystościach Wniebowzięcia NMP wzięła udział rekordowa liczba pielgrzymów i turystów.

Największym wydarzeniem odpustowym na terenie Doliny Strugu jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która odbywa się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Boreckiej w Borku Starym. Przez kilkaset lat na Jasną Górę Różańcową przybywali pątnicy z regionu, z różnych części Polski oraz z zagranicy. W tegorocznych obchodach, w dniach 14 i 15 sierpnia, wzięła udział rekordowa liczba pielgrzymów i turystów.

Uroczystości rozpoczynają się 14 sierpnia podczas tzw. Pogrzebu Matki Bożej. Wyjątkowy charakter tego wydarzenia podkreśla procesja, podczas której dziewczęta ubrane w białe suknie, niosą Figurę Zaśnięcia Matki Bożej z kaplicy św. Anny przed ołtarz polowy. Obrzęd ten zgromadził w tym roku kilkutysięczny tłum wiernych, który od godzin popołudniowych przybywał na teren Sanktuarium.

W drugi dzień obchodów święta Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), najwięcej osób uczestniczyło we mszy świętej o godz. 11:00 (suma odpustowa). Warto wspomnieć, iż poza pielgrzymami, którzy dotarli na Jasną Górę Różańcową pieszo, bardzo liczną grupę stanowili rowerzyści.

Po odprawionych nabożeństwach, wielu uczestników pozostało na terenie Sanktuarium, aby zapoznać się z zabytkowymi obiektami oraz skorzystać z oferty „urlopu duchowego”. Pozwala to wywnioskować, iż wzrasta zainteresowanie tego typu turystyką, co stwarza idealne warunki do dalszego jej rozwoju.

 

Dom Zdrowia w Błażowej ofertą Urlopu Duchowego w Dolinie Strugu

15.09.2017 09:01
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Domu Zdrowia w Błażowej i skorzystania z wczasów zdrowotnych na terenie Doliny Strugu!

Rekordowa liczba pielgrzymów w Borku Starym

24.08.2017 09:59
W tegorocznych uroczystościach Wniebowzięcia NMP wzięła udział rekordowa liczba pielgrzymów i turystów.

Propozycje na aktywne lato!

01.06.2017 11:24
Szukasz pomysłu, jak aktywnie spędzić czas w Dolinie Strugu? My przypominamy i podpowiadamy!

Wielkanoc 2017

13.04.2017 11:56