Zakończenie szkoleń z udziałem ekspertów ze Szwajcarii

14 września 2016
W miesiącu sierpniu zakończyły się szkolenia dla mieszkańców Doliny Strugu z udziałem trenerów ze Szwajcarii w oparciu o szwajcarskie rozwiązania i doświadczenia ze szczególnym uwzględnieniem regionu Emmental-Oberaargau

Szkolenie składało się z następujących bloków tematycznych:

  • przetwórstwo owoców
  • przetwórstwo warzyw
  • zakładanie i prowadzenie hodowli pszczół
  • tworzenie i prowadzenie gospodarstw agroturystycznych

 

Szkolenie obejmowało zakres  z podstaw analizy żywności, technologii produkcji, pszczelarstwa oraz agroturystyki.

Uczestnicy szkoleń pogłębili swoją wiedzę na temat procesu produkcji jak i ekologicznych metod przetwórstwa owoców i warzyw.

Przeszkolona również została grupa pszczelarzy jak i osób działających w agroturystyce. Eksperci ze Szwajcarii z własnego doświadczenia podpowiadali jak zwiększyć atrakcyjność oferty agroturystycznej,  jak kompleksowo podejść do obsługi gości, czym jest skuteczny marketing oraz promocja w gospodarstwach agroturystycznych. Pszczelarze oraz osoby chcące założyć pasiekę otrzymały miedzy innymi rady i wskazówki co zrobić by utrzymać zdrowotność pszczół dzięki czemu mogą uzyskać wysokiej jakości produkty. Szkolenie pozwoliło poznać dobre praktyki jakie stosowane są w Szwajcarii, poznać nowoczesne technologie z kraju, który stawia na uprawy ekologiczne.

Wykładowcy także odpowiadali uczestnikom na ich pytania szczególnie dotyczące zdobywania rynków zbytu w Szwajcarii i Niemczech. Warunkiem koniecznym według ekspertów jest jakość podparta certyfikatami ekologicznymi uznanymi w danym kraju oraz skala i systematyczność dostaw. Zapoznali uczestników szkolenia z regulacjami prawnymi obowiązującymi w danych krajach. Uczestnicy szkoleń deklarowali przekształcenie swoich gospodarstw w gospodarstwa ekologiczne pod warunkiem uzyskania długoletnich umów na   zbyt. Eksperci Szwajcarscy złożyli deklarację dalszej współpracy z uczestnikami szkoleń w miarę ich potrzeb i pytań również po zakończeniu realizacji „Wieloaspektowego Programu Rozwoju Sami Sobie” realizowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Deklaracje te zostały przyjęte przez uczestników szkolenia z dużym uznaniem, ponieważ stanowią one fundament trwałości wzajemnej współpracy

Chmielnik

Zapytanie ofertowe nr 113/RTRP/VL/2018

12.11.2018 09:42
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe pn. "Dostawa, instalacja oraz uruchomienie linii do rozbioru, dojrzewania i pakowania,ekologicznej wołowiny oraz dostawa, instalacja oraz uruchomienie systemu chłodzenia i mrożenia"

WYDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA OFERT!

25.10.2018 23:45
Dotyczy zamówienia nr 112/RTRP/VL/2018

Zapytanie ofertowe nr 112

09.10.2018 14:28
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu oraz wykonania inwestycji pod nazwą: Budowa ogrodniczych tuneli foliowych.

Dom Opieki Dziennej w Błażowej uruchomiony

05.06.2018 19:05
Już od pewnego czasu funkcjonuje w Błażowej Dom Opieki Dziennej

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.