Zakończenie działań edukacyjnych w ramach Szkoły Liderów

31 października 2016

W miesiącu wrześniu zakończył się cykl działań edukacyjnych prowadzonych w Szkole Liderów w związku z realizacją projektu pn. Wieloaspektowy Program Rozwoju „Sami Sobie” w mikroregionie „Dolina Strugu”,  realizowanego przez Regionalne Towarzystwo Rolno – Przemysłowe „Dolina Strugu”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach  szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Szkolenia i warsztaty  skierowane były  do osób indywidualnych z terenu Doliny Strugu zarówno do młodzieży, bezrobotnych, osób pracujących jak i emerytów. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy Doliny Strugu mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych i szkoleniach z następujących zakresów tematycznych:

  • Przygotowanie tradycyjnej żywności.

Na szkoleniu z przygotowywania tradycyjnej żywności uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami dietetyki tradycyjnej, z uwzględnieniem lokalnych potraw, przepisów kulinarnych z wykorzystaniem lokalnych produktów. technikami obróbki warzyw, odżywianiem dzieci, gotowaniem wg pięciu przemian oraz kuchnią wegetariańską z wykorzystaniem lokalnych ekologicznych produktów.

 

  • Organizowanie warsztatów kulinarnych dla młodzieży i dorosłych  

Warsztaty kulinarne zorganizowane były zarówno dla młodzieży jak i osób starszych, które były zainteresowane tematem zdrowego odżywiania, technikami gotowania, poznaniem kuchni świata jak również profilaktyki żywieniowej w chorobach cywilizacyjnych oraz żywieniem kobiet w ciąży i małych dzieci.

 

  • Nauka języków obcych. Język angielski i niemiecki

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kursy językowe Głównym założeniem było podniesienie kompetencji językowych zarówno osób pracujących, bezrobotnych jak i młodzieży uczącej się.

 

  • Szkolenia z zakresu urlopu duchowego.

Szkolenie z zakresu urlopu duchowego obejmowało program umożliwiający zapoznanie się z metodami relaksacji, odpoczynku ale też nauki samodyscypliny, zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem.

 

  • Szkolenia w zakresie przetwórstwa owoców i warzyw

Mieszkańcy Doliny Strugu w czasie szkoleń z zakresu przetwórstwa owoców i warzyw mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat uprawy owoców i warzyw, ich pielęgnacji, ochrony, domowych sposobów produkcji i przetwarzania oraz poznania dobrych i możliwych  do zidentyfikowania zagrożeń w przetwórstwie owoców i warzyw.

 

  • Szkolenia w zakresie  agroturystyki.

Szkolenia skierowane były do osób mających zamiar założenie działalności agroturystycznej oraz  osób prowadzących już działalność, które chcą podnieść swoją wiedze w tym zakresie. Uczestnicy szkolenia poznali podstawy działalności w agroturystyce, etapy przygotowania do założenia gospodarstwa agroturystycznego, formy reklamy, rentowność oraz kompleksowe podejście do obsługi klienta w agroturystyce.

 

  • Szkolenia w zakresie pszczelarstwa

Szkolenie z zakresu pszczelarstwa miało na celu wszystkich zainteresowanych uczestników zamierzających założyć działalność pszczelarską zapoznać  z pracą w pasiece. Osoby  już prowadzące działalność mogły poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie oraz poznać dobre praktyki. Na szkoleniu omawiane były zagadnienia m.in. utrzymania zdrowotności pszczół, uzyskiwania wysokiej jakości produktów pszczelich.

Zapytanie ofertowe nr 112

09.10.2018 14:28
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu oraz wykonania inwestycji pod nazwą: Budowa ogrodniczych tuneli foliowych.

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.