Podsumowanie zajęć stacjonarnych i pozalekcyjnych, organizowanych w ramach Szkoły Liderów

14 lutego 2017
Zajęcia te odbywały się w ramach Wieloaspektowego Programu Rozwoju "Sami Sobie" w mikroregionie "Dolina Strugu"

     

      

 

Zajęcia pozalekcyjne

 

W miesiącu lipcu 2016 roku zakończyły się zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w ramach Szkoły Liderów w związku z realizacją Wieloaspektowego Programu Rozwoju „Sami Sobie” w mikroregionie „Dolina Strugu”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.W zajęciach uczestniczyło łącznie 60 grup dzieci i młodzieży z terenu Doliny Strugu.
Uczestnicy brali udział w zajęciach z psychologii twórczości, zajęciach plastycznych, teatralnych, muzycznych oraz zajęciach uczących współpracy w różnych zespołach. Organizowane były warsztaty tematyczne, spotkania integracyjne oraz spotkania w ramach kół zainteresowań jak również zapraszano znane osoby, w tym liderów lokalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia związane z lokalnymi i historycznymi tradycjami.

Galeria zdjęć z zajęć pozalekcyjnych.

 

 

Zajęcia stacjonarne

W miesiącu czerwcu 2016 r zakończył się cykl szkoleń w ramach I, II, III oraz IV Modułu w ramach Szkoły Liderów w związku z realizacją Wieloaspektowego Programu Rozwoju „Sami Sobie” w mikroregionie „Dolina Strugu”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
W ramach projektu „Szkoły Liderów” uczniowie zostali objęci specjalnie dobranymi formami kształcenia, które wykraczają poza istniejący program nauczania mając na celu rozwijanie umiejętności pracy w zespole, osiągania kompromisu, negocjowania, perswazji, organizacji współdziałania wielu osób itp. Szkolenia obejmowały zarówno zagadnienia związane z ekonomią, prawem jak i z zakresu wspólnoty lokalnej czy kultury i komunikacji społecznej.
Celem tych szkoleń było przygotowanie przyszłych liderów, którzy będą podejmować działania aktywizujące lokalną społeczność oraz zmierzać do rozwoju społeczno-gospodarczego Doliny Strugu. W zajęciach uczestniczyło łącznie 400 osób.

Galeria zdjęć z zajęć stacjonarnych.

Film promocyjny z Doliną Strugu w tle

02.10.2017 12:10
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego, który został wyemitowany w TVP Rzeszów.

Dom Zdrowia w Błażowej ofertą Urlopu Duchowego w Dolinie Strugu

15.09.2017 09:01
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Domu Zdrowia w Błażowej i skorzystania z wczasów zdrowotnych na terenie Doliny Strugu!

Rekordowa liczba pielgrzymów w Borku Starym

24.08.2017 09:59
W tegorocznych uroczystościach Wniebowzięcia NMP wzięła udział rekordowa liczba pielgrzymów i turystów.

Propozycje na aktywne lato!

01.06.2017 11:24
Szukasz pomysłu, jak aktywnie spędzić czas w Dolinie Strugu? My przypominamy i podpowiadamy!