Gospodarstwo Agroturystyczne "Dom Ciszy"

02 listopada 2016
Zapraszamy do korzystania z usług gospodarstwa agroturystycznego w Chmielniku

Korzystając z wyjątkowej lokalizacji naszego gospodarstwa zaprasza-my do poznania i ćwiczenia technik relaksacyjnych i medytacyjnych, które pozwalają redukować napięcie i stres. Prowadzą one do ekologii psychicznej i duchowej – jak być tu i teraz, uczą dyscypliny umysłowej, panowania nad myślami, także podczas wykonywania prostych prac domowych czy polowych (obieranie ziemniaków, plewienie, czy pro-wadzenie swojego warzywnika wydzielonego specjalnie dla chętnych gości). Spacerowanie po bliskim starym lesie pozwoli się wyciszyć i zrozumieć harmonię otaczającej nas przyrody.

Pomagamy podjąć próbę odpowiedzi na pytania:

  • Co słychać w ciszy? Dlaczego boimy się ciszy?
  • Czy da się żyć bez komórki, komputera, internetu?
  • Czego uczy nas przyroda? Czego uczą nas pory roku?
  • Jak dzięki technikom relaksacyjnym radzić sobie ze stresem?
  • Jak być razem bez telewizora, komputera?
  • Jak zdrowe żywienie wpływa na sprawność fizyczną, psychiczną i duchową?
  • Jak na nasze samopoczucie wpływa kontakt z przyrodą, ze zwierzętami?
  • Jaki wpływ na nasze zdrowie mają spacery, przebywanie na świeżym powietrzu?

 

WARSZTATY "NORDIC WALKING" - proponujemy aktywny wypoczynek - zapoznanie ze sztuką Nordic Walking i zrozumienie w/w zasad oraz nauka, jak prawidłowo chodzić z kijkami. Możliwość  wypożyczenia kijków.

WARSZTATY "CZTERY PORY ROKU" - oferujemy cykl czterech kilkudniowych pobytów w naszym gospodarstwie, przyglądanie się i uczestniczenie w pracach polowych związanych z daną porą roku – sadzenie, sianie, plewienie, zbieranie, przetwarzanie, robienie przetworów.

PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ - Dla miłośników fotografii jest możliwość obserwowania bogatej przyrody przez obiektyw aparatu fotograficznego. Dzięki współpracy z drukarnią cyfrową prowadzoną przez Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej, będzie możliwość utrwalenia prac w postaci np. albumów lub atrakcyjnych prezentacji komputerowych.

WARSZTATY ROBIENIA SERA - zapewniamy możliwość własnoręcznego wytworzenia białego sera, a następnie spożycia go podczas posiłku lub zabrania do domu. Można także uczestniczyć w dalszym przetwarzaniu sera, np. robiąc pierogi, serniki, itp.

PRZYGODA Z PSZCZOŁĄ - jednodniowy spacer do nieodległego Centrum Edukacji Ekologicznej w Borówkach, gdzie znajduje się jedyne w regionie Centrum Pszczelarstwa, z możliwością „podglądania” pszczół, skorzystania z oferty szkoleniowej, możliwości np. odwirowania miodu, zakupienia miodu i innych produktów.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA - korzystając z umiejętności domowników oferujemy możliwość nauczenia

się lokalnego rękodzieła jak np. wyplatania ozdób ze sznurka i drewnianych koralików itp. Podczas pobytu w można nauczyć się pleść takie różańce.

 

Kontakt:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Dom Ciszy”, 36-016 Chmielnik 739a, tel. 692 634 027

Oferujemy możliwość przywiezienia gości z lotniska lub dworca w Rzeszowie.

Zapytanie ofertowe nr 112

09.10.2018 14:28
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu oraz wykonania inwestycji pod nazwą: Budowa ogrodniczych tuneli foliowych.

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.