Tyczyn

Październikowe spotkanie klastra

18 stycznia 2016
Październikowe spotkanie klastra turystycznego dotyczyło głównie idei certyfikacji ale to tylko jedna z kilku tematów podjętych w trakcie spotkania.

Tematem spotkania było przede wszystkim zaplanowanie dalszych działań Klastra oraz możliwości wsparcia wspólnych działań w ramach projektu szwajcarskiego.

1. W ramach projektu planowane jest uruchomienie wspólnej certyfikacji produktów i usług firmowanych znakiem jakości Doliny Strugu. Certyfikacja jest działaniem, które proponowane jest na fali rosnącego  zapotrzebowania konsumentów na naturalne, zdrowe produkty wiadomego pochodzenia.  Proces certyfikacji ma być przeznaczony na dla producentów żywności ekologicznej Doliny Strugu oraz producentów wyrobów lokalnych, certyfikat będą mogli uzyskać również lokalni przetwórcy i producenci produktów według tradycyjnych receptur oraz gospodarstwa agroturystyczne Doliny Strugu. Podstawowe korzyści jakie daje certyfikacja marką Doliny Strugu to wsparcie członków Klastra w zakresie działań promocyjnych,  wsparcie sprzedaży, możliwości pozyskania odbiorców na swoje produkty oraz korzystanie z fachowej wiedzy specjalistów w zakresie rozwijania działalności.

 

2. Kolejnym wspólnym działaniem przewidzianym do realizacji na rzecz członków Klastra jest wspólne uczestnictwo w targach branżowych o zasięgu regionalnym i krajowym. W ramach projektu możliwe będzie wykupienie wspólnej powierzchni wystawienniczej, pokrycie kosztu transportu eksponatów itp. Pan Ryszard Kusz zaproponował udział członków Klastra w odbywającej się corocznie w Rzeszowie EKO GALI, Pani Monika Szymańska przypomniała, iż w początkowej fazie działalności Klastra prowadzone były rozmowy na temat wspólnego stoiska na PODKARPACKICH REGIONALIACH, Pan Przemysław Grzebyk proponował z kolei udział w Targach Zdrowej Żywności w Kielcach. Ustalano, iż dobrym terminem na uczestnictwo i organizację wspólnego udziału w Targach będzie okres poprzedzający Święta Wielkanocne w roku 2016.

 

3. Pan Przemysław Grzebyk poinformował również uczestników, iż  rusza nowa strona projektowa, na której umieszczane będą na bieżąco informacje na temat działalności Klastrów oraz oferty ich członków. W ramach projektu strona będzie promowana i pozycjonowana, co również ma przyczynić się do wspólnej promocji i pozyskiwania klientów dla członków Klastra.

 

4. Na spotkaniu Członkowie Klastra mieli również okazję po raz pierwszy zapoznać się z wydaną w ramach projektu publikacją „Agroturystyka Doliny Strugu”. Publikacja będzie bezpłatnie dystrybuowana, każdy z członków Klastra otrzyma również egzemplarze dla swoich klientów. 

 

Na zakończenie spotkania Pani Monika Szymańska poinformowała, iż na ukończeniu są prace nad strategią Klastra, która jest efektem dotychczasowych pomysłów, idei proponowanych działań. Strategia będzie określała główne cele Klastra oraz działania, które realizowane będą teraz i w przyszłości. Pani Monika Szymańska zaproponowała również ogłoszenie konkursu wśród uczniów lokalnych szkół i opracowanie logo Klastra, które również byłoby elementem wspólnych działań promocyjnych i zwiększenia identyfikacji członków. 

Zapytanie ofertowe nr 112

09.10.2018 14:28
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu oraz wykonania inwestycji pod nazwą: Budowa ogrodniczych tuneli foliowych.

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.