Piesza trasa turystyczna Tyczyn-Las Czerwonki-Wilczak Błażowski- Błażowa

28 sierpnia 2014
Czas przejścia trasy 5 godzin. Różnica wzniesień 155m.

Drugą trasę wędrówki rozpoczynamy na rynku w Tyczynie i idziemy żółtym szlakiem na południe w kierunku kościoła  i cmentarza. Skręcamy  w ulicę Partyzantów, a gdy ona skręca w prawo my idziemy prosto przez mały wąwóz pod górę. Za plecami mamy cudowne widoki miasta Tyczyn, a w oddali  panoramę Rzeszowa. Idziemy w kierunku żółtego szlaku. Następnie idziemy drogą asfaltową  prowadzącą aż do zakładów Herman, które mijamy idąc za znakami szlaku żółtego w kierunku Skotnika. Na skrzyżowaniu kierujemy się w kierunku Straszydla. Mijamy urokliwe zagajniki i dochodzimy do pętli przed lasem. Wchodzimy do lasu i na samym początku znajdujemy oznakowanie czarnego szlaku, którym będziemy podążać do końca naszej wędrówki. Przez las wędrujemy szeroką drogą, następnie kierujemy się do rozwidlenia dróg i w lewo w kierunku widocznego domu. Po drodze mijamy kapliczkę z wizerunkiem Serca Jezusowego , a dalej kapliczkę z wizerunkiem Matki Bożej. Na lewo roztacza się krajobraz na wzgórza otaczające widoczny w dole Nowy Borek, dalej Borek Stary, a wszystko zwieńczone pasmem Borówek. Po ok. 200m od drugiej kapliczki skręcamy z drogi głównej w prawo na drogę ziemno-żwirową idącą w kierunku małego lasku, gdzie widzimy piękny krajobraz wzgórza nad Białką  i Lecką, a dalej wysokie wzgórza i rezerwaty Mójka i Wilcze. Teraz idziemy polem i lasem przez przysiółek Wilczak Błażowski trafiamy do prywatnego skansenu Pana Augustyna Rybki. Można tu zobaczyć wiele narzędzi i maszyn używanych w dawnych czasach na wsi podkarpackiej. Ok. 300m za skansenem dochodzimy do głównej drogi przez Wilczak Błażowski i skręcamy w lewo. Idąc wśród lasów i łąk możemy zobaczyć latające jastrzębie.  Na rozwidleniu dróg z krzyżem idziemy prosto w kierunku Błażowej. Po drodze czeka nas jeszcze jedna atrakcja, którą jest zabytkowa kaplica mszalna. Idąc dalej w dół skręcamy za szlakiem  w lewo, potem w prawo na kładkę przez rzekę Ryjak i wychodzimy przed kościołem w Błażowej.    

Za przewodnikiem turystycznym ,,Pieszo i rowerem po Dolinie Strugu”

Błażowa  2012 pod red. Sylwestra Puchały  

Zapytanie ofertowe nr 112

09.10.2018 14:28
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu oraz wykonania inwestycji pod nazwą: Budowa ogrodniczych tuneli foliowych.

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.