Piesza trasa turystyczna Chmielnik-Borówki-Łany-Tyczyn

28 sierpnia 2014
Czas przejścia trasy 3 h 40 min.

Czas przejścia trasy 3 godziny 40 minut. Różnica wzniesień 150m.

 

Wędrówkę rozpoczynamy w Chmielniku - pod sanktuarium, które warto zobaczyć ze względu na cudowny obraz Matki Bożej Łaskawej, kierujemy się w kierunku Tyczyna. Przechodzimy przez most, skręcamy w lewo i ponownie przez most. Droga ułożona jest teraz z płyt drogowych. Podejście jest dość strome. Na rozwidleniu idziemy prosto drogą ziemną z kamykami. Wkrótce wychodzimy na górę lasu Borkowskiego i kierujemy się w prawo. Po kilkuset metrach spotykamy stojący obok lipy metalowy krzyż. Dochodzimy do drogi żwirowej i skręcamy w lewo pod górę. Zaczynają się urokliwe zagajniki  i nasz szlak łączy się teraz ze szlakiem niebieskim.  Teraz przez pola dochodzimy do niewielkiego lasu . Potem wchodzimy na pole i po lewej stronie widzimy wspaniały widok na Borek Stary, dalej wzgórze Mokłuczki , a na horyzoncie pasmo Wilcze. Idziemy mając przed sobą widok na górę Magdalenkę nad Chmielnikiem. Wchodzimy do małego wąwozu. Ponownie odnajdujemy znaki niebieskiego szlaku i podziwiamy widoki. Przekraczamy drogę główną i idziemy pod górę. Idziemy drogą asfaltową między polami, lecz obecnie wokół budowane są domy.   Po prawej stronie zaczyna się las, zwany Debrzą, po lewej stronie pojawia się zalesienie przed trójkątną łąką schodzimy z drogi i idziemy w lewo. Dochodzimy do drogi z Kielnarowej do Matysówki. Przechodzimy ją i idziemy prosto przez Łany Matysowskie. Rozpoczyna się tu szlak żółty.  Kierujemy się wg. jego oznaczeń. Podziwiać możemy piękne parowy wyrzeźbione przez lata korozji. Las jest nieduzy, wchodzimy na łąkę. Idąc w lewo obok starych domów skręcamy w prawo i znowu w lewo. Potem podziwiamy Duzy las, którego ściana, szczególnie jesienią stanowi piękny widok. Koniec lasu i w lewo trawiastą dróżką, która zmienia się w kamienistą. Wspinamy się na szczyt górki, idąc prosto  pozostawiamy po prawej stronie nieliczne zabudowania. Z przodu widok na Królkę z kampusem WSIiZ-u, z tyłu Łany Matysowskie. Idąc prosto dochodzimy do trójkątnej łąki i idąc lewym jej brzegiem mijamy ogrodzenie dla koni z lewej strony. Przy końcu dróżki pojawiają się żółte znaki szlaku. Wychodzimy na drogę asfaltową do Tyczyna. Skręcamy w prawo, potem w lewo na most i za mostem w prawo i idziemy wzdłuż rzeki Strug. Idziemy do centrum miasta i wychodzimy na rynku w Tyczynie.

Za przewodnikiem turystycznym ,,Pieszo i rowerem po Dolinie Strugu”

 Błażowa  2012 pod red. Sylwestra Puchały 

Zapytanie ofertowe nr 112

09.10.2018 14:28
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu oraz wykonania inwestycji pod nazwą: Budowa ogrodniczych tuneli foliowych.

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.