Z cyklu „Turystyka w Dolinie Strugu” - gospodarstwo agroturystyczne „Dom pod różą”

30 czerwca 2016
W pięknych okolicach pogórza dynowskiego w miejscowości Brzezówka znajduje się gospodarstwo agroturystyczne „Dom pod różą”, prowadzone z pasją, przez panią Krystynę Majchrowską, dla której kontakt z ludźmi jest wart więcej niż niejeden skarb. To m.in. ten fakt był powodem, kolejnej aktywności życiowej pani Krystyny, którą odwiedziliśmy z chęcią dowiedzenia się, dlaczego warto skorzystać z tej formy turystyki i zamieszkać choćby na jeden dzień w „Domu pod różą”.

W pięknych okolicach pogórza dynowskiego w miejscowości Brzezówka znajduje się gospodarstwo agroturystyczne „Dom pod różą”, prowadzone z pasją, przez panią Krystynę Majchrowską, dla której kontakt z ludźmi jest wart więcej niż niejeden skarb. To m.in. ten fakt był powodem, kolejnej aktywności życiowej pani Krystyny, którą odwiedziliśmy z chęcią dowiedzenia się, dlaczego warto skorzystać z tej formy turystyki i zamieszkać choćby na jeden dzień w „Domu pod różą”.

„Pomysł o prowadzeniu agroturystyki podsunęła mi moja córka, która posiada gospodarstwo zajmujące  się produkcją materiału szkółkarskiego. To ona pokazała mi że można połączyć turystykę z przyrodą. A, że dodatkowo mamusia dysponowała w tym momencie czasem, bo przeszła na emeryturę, to nie trzeba mnie było dużo namawiać na tą aktywność, bo będąc długoletnim nauczycielem uwielbiałam kontakt z ludźmi i nadal uwielbiam. Dlatego też, tą kolejną aktywność zawodową w moim życiu, podjęłam z największą radością” - tak wspomina decyzję o założeniu gospodarstwa agroturystycznego „Dom pod Różą” pani Krystyna.

Później sprawy potoczyły się już swoim losem - remonty, zakupy sprzętu, doposażenie do domu, budowanie zachęcającej oferty dla przyszłych gości i tak dzisiaj z usług gospodarstwa agroturystycznego korzystają goście z całej Polski - „Goście do dyspozycji mają swoje pokoje, kuchnie i oczywiście łazienki. To co najbardziej przyciągało do tej pory turystów to poza lokalnymi zasobami,  okazuje się, że są to także moje umiejętności kulinarne. Kuchnia, którą preferuje, to kuchnia domowa niskotłuszczowa, gdzie większość produktów pochodzi z lokalnych gospodarstw, m.in. chleb na naturalnym zakwasie, ser biały, jaja, masło, kaczki czy też kury. Specjalnością mojej kuchni są także warzywa z mojego ogrodu i widzę, że apetyty naszych gości idą mocno w tym kierunku, aby spożytkować to, co naturalnie wyprodukowane” - dodaje pani Krystyna.

Dodatkowo pani Krystyna wspólnie z mężem zajmuje się zielarstwem i tajniki z tym związane wykorzystują w prowadzeniu gospodarstwa - „Wspólnie z mężem interesujemy się zielarstwem i susz ziołowy, który powstaje u nas, wykorzystujemy go do produkowania naszych specjalności. Bardzo cieszymy się też z pozytywnych opinii naszych gości, co do dodatków, które serwujemy m.in. przy śniadaniach czy kolacjach. W ubiegłym roku np. wytworzyłam konfitury z czarnej porzeczki bez żadnych konserwantów i cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że nawet nie pamiętam, jak szybko ich zapasy się skończyły” - wspomina z uśmiechem na twarzy pani Krystyna.

O aktywności pani Krystyny świadczy także fakt, że dodatkowo włącza się w działalność na rzecz lokalnej społeczności - jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi w Brzezówce. Tutaj łączy swoją wiedzę z doświadczeniem i chęcią dzielenia się sobą. Jednym z namacalnych efektów tej aktywności są opatentowane przez stowarzyszenie gomułki, które również serwowane są w gospodarstwie pani Krystyny - „To taki produkt serowy, który kojarzy się z naszym regionem. Receptura jest oczywiście naszą tajemnicą, ale produktem końcowym dzielimy się z każdym chętnym w tym dla naszych gości są także one podawane”.

Mówiąc o zasobach lokalnych, każdy z gości pani Krystyny może odnaleźć tutaj coś dla siebie - są tu m.in.: wyciąg narciarski, stadnina koni, izba pamięci generała Władysława Sikorskiego, kolejka wąskotorowa czy też oddalony o 20 km zamek w Łańcucie - „Każdy kto zostawał u nas nawet na tydzień nie nudził się. Jest tu tyle atrakcji, że każdy dzień może być zagospodarowany w inny sposób i my również z mężem pomagamy gościom w takim planowaniu i poznawaniu naszych lokalnych zasobów, aby wykorzystać ten czas maksymalnie aktywnie”. Bardzo ważnym elementem, sprzyjającym wzrostowi atrakcyjności turystycznej Doliny Strugu, a także samej działalności gospodarstwa agroturystycznego Pani Krystyny, jest współpraca między członkami klastra. Pani Krystyna bierze aktywny udział w jego działalności, a możliwość wypracowania wspólnej oferty wszystkich miejsc atrakcyjnych turystycznie w naszym regionie, pozwala na zatrzymanie gości w jak najdłuższym wymiarze czasowym.

„Dom pod różą” mieści się w miejscowości Brzezówka 105 w województwie podkarpackim. Więcej informacji na temat oferty można uzyskać pod numerem telefonu: (17) 229 52 74 lub 531 296 811 oraz pod adresem e-mail: tinamaj2@gmail.com - w imieniu Pani Krystyny zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej w naszym regionie atrakcji turystycznej.

Zapytanie ofertowe nr 112

09.10.2018 14:28
Zapraszamy do składania ofert na zapytanie ofertowe dotyczące wykonania projektu oraz wykonania inwestycji pod nazwą: Budowa ogrodniczych tuneli foliowych.

Szkolenia na instalatora systemów OZE

28.05.2018 12:13
Sieć Parków Energii Słonecznej Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością w Błażowej serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia na instalatora systemów OZE, w ramach projektu „Specjalista nowych technologii - instalator systemów OZE”.

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.