Oferta urlopu duchowego w Dolinie Strugu

26 września 2016
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą urlopu duchowego w Dolinie Strugu.

Na czym polega idea urlopu duchowego?

 

„Urlop duchowy” ma za zadanie promocję zdrowego, trzeźwego i szczęśliwego stylu życia. Celem tego rodzaju turystyki jest stworzenie dla danej jednostki takich warunków, aby miała ona możliwość odpoczęcia wsłuchania się w ciszę, oderwania od problemów, od pracy i rutynowych obowiązków. Oferta „urlopu duchowego” zawiera dobre zaplecze noclegowe, informacje na temat ścieżek rowerowych i pieszych, interesujące atrakcje przyrodniczo-krajobrazowe. W taka inicjatywę zaangażowane są parafie, szkoły, gospodarstwa agroturystyczne i inne współpracujące organizacje.

Warunki pobytu, noclegu są zapewnione  w taki sposób, by korzystający z pobytu mogli wypocząć w wyciszony, odprężający sposób. W miejscu zakwaterowania należy zaoferować możliwość kontaktu z przyrodą, miejsc gdzie można pospacerować, wsłuchać się w odgłosy natury i odpocząć na łonie natury. W miejsce telewizora oraz telefonu komórkowego można zaoferować dobrą książkę czy muzykę.

Pragniemy osobom przebywającym w ramach „urlopu duchowego” przede wszystkim zapewnić informacje na temat atrakcji, ciekawych miejsc znajdujących się w najbliższej okolicy. O takich miejscach, do których można przejść się na spacer, przejechać rowerem, odpocząć. W miejscach zakwaterowania dostępne są również materiały informacyjne opracowane jednolicie w ramach oferty „urlopu duchowego”.

Oferta „urlopu duchowego” kierowana jest zarówno w ramach pobytów indywidualnych, jak i zorganizowanych.

 

W ramach realizacji Wieloaspektowego Programu Rozwoju „Sami Sobie” w mikroregionie Dolina Strugu” przygotowana została oferta turystyczna dla osób pragnących zaznać spokoju i ciszy, przy jednoczesnym zapewnieniu bogatej oferty atrakcji turystycznych. Poniższa oferta została podzielona na 4 gminy, które wspólnie łączą się w mikroregion Doliny Strugu. Znajdujące się w niej obiekty sakralne, w których można się na chwilę zatrzymać i zaznać spokoju są tylko pewną częścią całkowitej oferty na którą składają się także między innymi: rezerwaty przyrody, ścieżki piesze, nordic walking, rowerowe, edukacyjne, atrakcje turystyczne, pomniki przyrody i inne, które wspólnie tworzą bogatą ofertę turystyczną Doliny Strugu. Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne współpracujące w ramach klastra turystycznego mikroregionu „Dolina Strugu” oferują usługi związane z organizacją pobytu w ramach urlopu duchowego. Serdecznie zapraszamy do korzystania z ich usług.

Bardzo ważną częścią tej oferty, jest bogata historia mikroregionu, na którym znajduje się szereg pomników i miejsc, gdzie miały miejsca wydarzenia mające ogromny wpływ na teraźniejszość.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą urlopu duchowego i korzystania ze wszystkich atrakcji jakie daje nam mikroregion Doliny Strugu. 

 

Poniżej znajdują się 3 dokumenty w formacie pdf., zawierające kompleksową ofertę, oraz w podziale na 4 gminy, wchodzące w obszar Doliny Strugu. 

 

Oferta-całość

 

Gmina Błażowa

 

Gmina Tyczyn

 

Gmina Chmielnik

 

Gmina Hyżne

Wesołych Świąt!

23.12.2017 09:31

Mikołajki 2017 i Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy

10.12.2017 08:00
Już 17 grudnia br. na Hali Sportowej w Błażowej odbędą Mikołajki 2017, połączone z Błażowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym!

EKOGALA 2017

23.11.2017 12:08
Już 8 i 9 grudnia w G2A Arena CWK WP w Jasionce odbędą się XI Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.

Film promocyjny z Doliną Strugu w tle

02.10.2017 12:10
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego, który został wyemitowany w TVP Rzeszów.